5-Point Ecostrategy

ekologiczna produkcja opakowań

5-point Ecostrategy

to odpowiedź spółki SUPRAVIS na poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie produkcji opakowań. Punktem wyjścia dla naszej strategii jest koncepcja GOSPODARKI O OBIEGU ZAMKNIĘTYM, minimalizująca negatywne skutki wykorzystywania tworzyw sztucznych.
opakowania w 100% do recyklingu cieńsza folia mniej plastiku opakowanie z materiałów odnawialnych opakowania ekologiczne do żywności
opakowania ekologiczne producent
Recognize
Need for change

ROZPOZNANIE POTRZEBY ZMIAN

Jako odpowiedzialny uczestnik globalnego łańcucha dostaw jesteśmy świadomi potrzeby zmian w podejściu do obiegu tworzyw sztucznych w gospodarce. Dlatego z ramienia organizacji takich jak CEFLEX aktywnie uczestniczymy w tworzeniu nowych rozwiązań prawnych dla europejskiego rynku opakowań oraz współpracujemy z krajowymi instytucjami wdrażającymi dyrektywy Unii Europejskiej w tym zakresie. Nasze zaangażowanie ma na celu zagwarantowanie, że wszystkie dobra naturalne są wykorzystywane w sposób oszczędny i z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

materiały opakowaniowe z udziałem surowców odnawialnych
Reconsider
Packaging design

ROZWAŻENIE PROJEKTÓW OPAKOWAŃ

Od lat oferujemy rozwiązania gwarantujące najbardziej optymalne wykorzystanie zasobów naturalnych, a zarazem maksymalną ochronę przydatności pakowanego produktu. Ciągłe inwestycje w najnowsze technologie oraz zaangażowanie doświadczonych specjalistów-pasjonatów pozwalają nam opracowywać nowe materiały opakowaniowe z udziałem surowców odnawialnych. Dzięki inicjatywom takim jak niedawno uruchomione Centrum Doskonalenia Opakowań jesteśmy w stanie znacznie przyspieszyć nasze prace badawczo-rozwojowe i zapewnić, że nowo projektowane opakowania spełniają najbardziej surowe wymagania w zakresie ich aplikacji.

opakowania bardziej przyjazne środowisku
Reconfigure
Product offer

REKONFIGURACJA OFERTY PRODUKTOWEJ

Prawie 40-letnie doświadczenie na rynku oraz zdobyte know-how umożliwia nam kreowanie innowacyjnych rozwiązań „od granulki do gotowych opakowań”. Kontrola całego procesu produkcji sprzyja rozszerzeniu naszej oferty o opakowania bardziej przyjazne środowisku. Nasza nowa linia produktowa MONO gwarantuje zachowanie parametrów technicznych folii przy ujednorodnieniu jej składu do takiego stopnia, że idealnie nadaje się ona do konwencjonalnych procesów recyklingu. Produkty z nowej linii BIO są zaś zaprojektowane w oparciu o surowce odnawialne, które ograniczają ślad węglowy procesów produkcyjnych i zapewniają optymalne wykorzystanie zasobów naturalnych.

opakowania zdatne do recyklingu
Recover
Production waste

REDUKCJA ODPADU PRODUKCYJNEGO

Każdy proces produkcji generuje odpad, który staje się dodatkowym obciążeniem dla producentów, a ostatecznie dla środowiska. Z tego względu skupiamy się na tworzeniu opakowań zoptymalizowanych i zdatnych do recyklingu. Nasza najnowsza inwestycja to technologicznie zaawansowana linia do recyklingu mechanicznego pozwalająca na ponowne wykorzystanie odpadu powstającego podczas procesu produkcji przy zachowaniu jego właściwości. Oprócz możliwości zagospodarowania własnego odpadu produkcyjnego zapewnia nam ona również zapas mocy pod skup odpadu z rynku i ponowne jego wykorzystanie w pełnowartościowych produktach.

opakowania biodegradowalne
Reconvert
Into new uses

RECYKLING DLA NOWYCH ZASTOSOWAŃ

Dążenie do Gospodarki o Obiegu Zamkniętym i inwestycje w odpowiednią infrastrukturę pozwolą spółce Supravis przetwarzać odpady na większą skalę i jednocześnie wykorzystywać je ponownie w innych gałęziach przemysłu. Przy użyciu naszej rozległej wiedzy o przetwórstwie tworzyw sztucznych jesteśmy w stanie zaoferować nowe produkty dla branż takich jak budowlana, meblarska czy odzieżowa, gdzie odpady przetworzone w naszym autorskim procesie recyklingu mogą zyskać drugie życie.

Producent opakowań ekologicznych
SPRAWDŹ NASZE
PORTFOLIO PRODUKTOWE

Zapoznaj się z ofertą materiałów z linii 5-POINT ECOSTRATEGY

Kliknij w ikonki żeby dowiedzieć się więcej. 
opakowania mono do recyklingu   opakowania bio eko
schemat_pion.svg
schemat mobile
schemat_poziom.svg
schemat desktop
MONO-kropla-01.svg
Opakowania
Mono
Do recyklingu

Materiały opakowaniowe nadające się do recyklingu dzięki odpowiedniej strukturze, której głównym składnikiem są poliolefiny (typu PE, PP) lub PET (przynajmniej 90%).

BIO-lisc-01.svg
Opakowania
Bio

Materiały opakowaniowe zawierające surowce odnawialne pochodzące z biomasy roślinnej lub z recyklingu chemicznego. Ich zastosowanie pozwala na ograniczenie śladu węglowego produkowanych wyrobów gotowych.

SUPRAVIS S.A.

ul. Nowotoruńska 56
85-840 Bydgoszcz
Polska
tel. +48 52 32 68 800
info@supravis.pl
www.supravis.pl
czynne w godz. 7:00 - 15:00