15 listopada w bydgoskiej Fabryce Lloyda odbyła się kujawsko-pomorska gala Forum Firm Rodzinnych organizowana już po raz 5. przez redakcję magazynu Forbes Polska. SUPRAVIS otrzymał wyróżnienie w kategorii firm o przychodach powyżej 100 mln PLN.

Forbes we współpracy z Dan&Bradstreet Poland opracował zestawienie najcenniejszych firm rodzinnych w Polsce. W 2022 roku odbyło się 9 spotkań z podziałem na województwa, w których nagradzano firmy rodzinne w dwóch kategoriach – z przychodami do 100 mln PLN oraz powyżej 100 mln PLN . Spotkanie w Bydgoszczy było ostatnim z cyklu, a dla nas wyjątkowym, ponieważ znaleźliśmy się w gronie laureatów tego prestiżowego wyróżnienia.

Co ciekawe program gali obfitował w szereg wystąpień i debat dotyczących makroekonomicznych uwarunkowań prowadzenia biznesu. Pierwsze wystąpienie prowadzone przez partnera wydarzenia, Bank Millennium, dotyczyło tematyki zmian klimatycznych zatytułowane „Zrównoważony rozwój jako biznesowa szansa?”. Kolejnym etapem była rozmowa redaktora naczelnego miesięcznika Forbes Pawła Zielewskiego z Alicją Kornasiewicz, menadżerką, politykiem, byłym wiceministrem skarbu, a także doktorem nauk ekonomicznych o przyczynach kryzysu i roli firm rodzinnych w budowaniu silnych gospodarek. Na końcu odbył się również panel dyskusyjny pod tytułem „Test wartości w kryzysie. Jak zdać egzamin z przyszłości?”. Uczestnikami panelu byli Aleksandra Jasińska – Kloska – współwłaścicielka firmy Darpol, Agnieszka Mitręga – wspólnik zarządzający GWLaw Gdynia, Maciej Bombol – dyrektor działu rynku pierwotnego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium.

Po części wykładowej odbyło się ogłoszenie wyników rankingu Najcenniejszych Firm Rodzinnych wg. Forbesa w województwie kujawsko-pomorskim. Licznie nagrodzone firmy odebrały pamiątkowe dyplomy, a każdy z przedstawicieli był zobligowany do przedstawienia wizytówki swojego przedsiębiorstwa. Była to doskonała okazja nie tylko do wypromowania biznesu wśród lokalnej społeczności, ale także do poznania firm z regionu, które tak świetnie prosperują w stale zmieniającym się świecie.  Forum stanowi zatem platformę debat i spotkań, pozwalającą nawiązywać relacje biznesowe, powiększać wiedzę i zdobywać partnerów biznesowych dla swoich firm.

Dziękujemy redakcji Forbes za wyróżnienie i gratulujemy pozostałym laureatom!