Będąc znanym i uznanym producentem barierowych i wysokobarierowych opakowań z folii giętkich oraz ekspertem w dziedzinie usprawniania procesu pakowania, w swojej ofercie mamy także projektowanie graficzne opakowań. Posiadamy profesjonalne biuro graficzne, w którym zespół doświadczonych i kreatywnych projektantów pomaga dostosować nadruki na opakowania do preferencji naszych Klientów i zoptymalizować jakość oraz koszt gotowego produktu. Projektowanie grafik na opakowania realizujemy we współpracy z działem marketingu Klienta i w oparciu o jego sugestie.

Projekty 1.jpg [562.07 KB]Odpowiedni projekt graficzny opakowania, niezależnie od tego, czy mowa tu o branży mięsnej, mleczarskiej, rybnej czy też innej, to bardzo istotny element wizualnej komunikacji marki i sposób na budowanie jej identyfikacji poprzez niepowtarzalny wizerunek. Nadruki na opakowania mają przykuć uwagę konsumenta w sklepie, ale jednocześnie nie mogą go wprowadzić w błąd. Liczy się zatem nie tylko nieszablonowy design czy ogólnie wysoki poziom graficzny, ale też przekazanie w tej formie najważniejszych informacji o produkcie.

Konsument stojąc w alejce sklepowej, najprawdopodobniej nie spędzi tam pół godziny, tylko sięgnie po produkt, który wyróżni się na tle innych. Po krótkim, trwającym zapewne kilkanaście sekund, zapoznaniu się z informacjami widocznymi na pierwszy rzut oka, podejmie decyzję. Jeśli chodzi o projektowanie grafik na opakowania, ważne jest połączenie wyjątkowego, atrakcyjnego dla oka wyglądu z funkcjonalnością. I tym właśnie charakteryzują się nadruki na opakowania zaprojektowane przez naszych grafików.

Projektowanie graficzne opakowań – co oferujemy?

Naszą misją, która przyświeca nam w projektowaniu graficznym opakowań jest to, by marka Klienta wybiła się wśród konkurencji, a co za tym idzie, żeby została zapamiętana i kupowana. Projekty opakowań, które tworzą nasi doświadczeni i kreatywni graficy, są z jednej strony innowacyjne, z drugiej, bazujące na tym co sprawdzone i kojarzące się z produktem, który jest w nie opakowany. Zaprojektowane przez nas nadruki na opakowania będą zatem:

 • posiadać atrakcyjny wizualnie i estetyczny wygląd.
 • spełniać wszelkie wymogi obowiązujące w danej branży (mięsnej, mleczarskiej, rybnej, medycznej, etc.).
 • przyciągać uwagę konsumentów.
 • informować konsumenta o zaletach produktu.
 • idealnie komponować się z wizerunkiem marki Klienta.
 • stanowić element spójny z innymi formami promocji marki.
 • wyróżniać się na tle innych opakowań z tej samej branży.
 • wpływać na pozytywny odbiór marki i oferowanych przez nią produktów.

Dlaczego odpowiednie projektowanie graficzne opakowań jest ważne?

Projektowanie grafik na opakowania to zadanie, które warto oddać w ręce profesjonalistów. Ma ono na celu zbudowanie trwałej więzi pomiędzy marką a sięgającym po nią konsumentem. Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce, ale to w dużej mierze właśnie ta przysłowiowa okładka, czyli opakowanie, powoduje, że konsument wybiera ten, a nie inny produkt. Ma tu znaczenie nie tylko gama kolorystyczna czy wybrane symbole, ale także treść prezentująca walory danego towaru. Ważne jest oczywiście dopasowanie do grupy docelowej, by w ten sposób zbudować lojalną grupę odbiorców. Nasza oferta skierowana jest zarówno dla lokalnych, rodzinnych przedsiębiorstw, jak i firm znanych w całej Polsce i poza jej granicami. Zrealizowaliśmy wiele projektów dostosowanych do potrzeb Klientów, ich oczekiwań czy specyfiki branży. Robimy to w oparciu o zdobyte przez lata doświadczenie, bazując na swojej wiedzy z zakresu brandingu, a z drugiej – stawiając na kreatywność, otwarty umysł i uważność na zmieniające się na przestrzeni lat trendy i preferencje kupujących. 

Czym jest druk fleksograficzny?

Druk fleksograficzny to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się technologii druku. Umożliwia zadruk na wielu różnego rodzaju podłożach przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności druku. Użycie tej technologii jest możliwe na wszystkich rodzajach materiałów produkowanych przez SUPRAVIS S.A. począwszy od folii barierowej, poprzez worki termokurczliwe, a na osłonkach skończywszy.
Projekty graficzne przygotowywane są na miejscu przez profesjonalne biuro grafiki wyposażone w najnowszy sprzęt i oprogramowanie. Zapewniamy Państwu doradztwo i obsługę na najwyższym poziomie dbając o każdy aspekt drukowanego wyrobu.

Jeżeli chcą Państwo wydrukować u nas wzór, projekt do druku musi spełniać minimalne wymagania techniczne i powinien zawierać:

 

 • plik wektorowy w formacie: pdf, ai, eps lub cdr.
 • plik dla obrazów/zdjęć: psd lub tiff w minimalnej rozdzielczości 300 dpi z profilem ISO coated.icc lub bez profilu.
 • minimalną grubość linii – 0,2 mm.
 • minimalna grubość linii w „kontrze” – 0,4 mm.
 • minimalna wielkość czcionki – 6 punktów.
 • czcionki zamienione na krzywe.
 • druk do 10 kolorów w formacie CMYK + PANTONE SOLID Coated.
 • możliwość druku lakieru matowego lub z efektem Touch w drugim przebiegu.

Zachęcamy do współpracy. Razem stworzymy nadruki na opakowania na miarę Twoich potrzeb i pomożemy Twoim produktom trafić do rąk konsumentów.

 

Wiele możliwości druku